Youtube Kanalımıza abone olmak için tıklayınız…

Terapi sürecinde danışanlar için önemli olan konulardan birisi de terapi ücretleridir. Seans fiyatları, Google’da psikoterapi süreci ile alakalı en çok aranan konulardandır. Seans fiyatları konusunda çok farklı fikirler üretilmektedir. Bu konu da sizleri biraz bilgilendirmek istiyorum.

Emdr seans ücretleri ne kadar?

Seans ücretleri farklı kriterlere göre değişmektedir. Bu konuda standart bir ücret ve uygulama yoktur. Terapistler, genelde deneyime ve tanınırlığa göre fiyat artmaktadır. Tabi seans ücretlerinin yüksek olması o terapistin çok iyi olduğu anlamına da gelmez.

Bursa’da seans ücretleri 150 tl ile 400 tl arasında değişmektedir. Özel hastanelerde seans ücretleri daha aşağıya düşmektedir. 100 tl gibi ücrete de psikoterapi hizmeti alabilirsiniz. Tabi burada dikkat edilmesi gereken terapistin aldığı ücret değil. Terapistin deneyimi ve eğitim geçmişine göz atmak daha önemli olacaktır.

Emdr terapi ücretleri ise genelde psikoterapi ücretinden ayrıca ücretlendirilmez fakat bazı terapistler emdr terapi için ayrıca ücret talep etmektedirler.

Emdr seans süresine ne kadardır?

Normalde seans süreleri ortalama 45 dakika sürmektedir. Emdr terapi gibi terapi yöntemlerinde bu süre bazen 90 dakika olarak planlanmaktadır. Yani bazı terapistler emdr seans süresini 45 dakika yaparken bazı terapistler 90 dakaika yapmaktadır. Tabi seans süresinin değişmesi terapi ücretininde değişmesine neden olmaktadır.

Emdr seansları ne sıklıkla uygulanmaktadır?

Psikoterapi seansları genelde haftada bir uygulanmaktadır. Terapi yöntemine göre bu süre değişebilir. Emdr terapide ise durum biraz daha farklıdır. Seans sıklığı için haftada bir seans olmak zorunda değil demektedir. Seansların daha sık uygulanabileceğini hatta bir günde iki seans bile yapılabileceğini belirtmektedir. Böylece iyileşme daha kısa sürede olacağını işaret etmektedir. Yani on seans sürecek bir terapi sürecinin on hafta yapmak yerine her gün seans yaparak on günde bitebileceğini belirtmektedir.

youtube kanalımda sizler için psikolojik içerikli videolar çektim abone olmak için tıklayınız…

Bir Cevap Yazın